Nowy numer 29/2021 Archiwum

Ocalone życie

W piątek około 17.30 w oknie życia znajdującym się w budynku Domu Samotnej Matki w Gdańsku-Matemblewie siostry znalazły okołotygodniową dziewczynkę.

Gdy zadźwięczał dzwonek podłączony do okna życia, wydawało się, że to fałszywy alarm. Sygnał rozlega się bowiem za każdym razem, gdy ktoś otwiera to okno. Każdorazowy alarm wymaga jednak sprawdzenia.

Z wielkim zdumieniem siostra Pompilia, przełożona pracujących w Domu Samotnej Matki sióstr Kanoniczek Ducha Świętego, odkryła, że w oknie rzeczywiście pozostawiono dziecko. To około tygodniowa dziewczynka. Obok dziecka odnaleziono też siatkę, w której znajdowała się butelka mleka.

Obecnie dziewczynka przechodzi specjalistyczne badania w jednym z trójmiejskich szpitali.

To pierwszy przypadek, że w gdańskim oknie życia pozostawiono dziecko. - Ta wiadomość ma dwa wymiary. Smutny, bo ktoś postanowił oddać swoje dziecko. Radosny, bo ocalono ludzkie życie - mówi ks. Janusz Steć, dyrektor gdańskiej Caritas, której własnością jest Dom Samotnej Matki w Gdańsku-Matemblewie.

Aktualizacja: 29.06.2013, godz. 21.50

Zaraz po odnalezieniu dziecka w oknie życia, siostry działając według przewidzianych procedur, wezwały karetkę pogotowia oraz o zdarzeniu powiadomiły policję. Badania przeprowadzone w dwóch trójmiejskich szpitalach wykazały, że dziecko jest zupełnie zdrowe. Waży 3850 g. Lekarze po obejrzeniu pępowiny stwierdzili, iż dziewczynka urodziła się tego samego dnia - 28.06. Na pierwotną, mylną ocenę wieku, wpłynęła duża waga dziecka oraz to, że podejmowało ono trwały kontakt wzrokowy z osobami dorosłymi.

- Ponieważ Matemblewo jest sanktuarium maryjnym, mówimy o dziewczynce ”Marysia” - dzieli się s. Samuela. - Choć była z nami tylko przez 3 godziny, trudno nam było się z nią rozstać. Już zawsze towarzyszyć jej będzie nasza modlitwa. Modlitwą obejmujemy także mamę Marysi. Nie wiemy jakie dramatyczne doświadczenia pojawiły się w jej życiu, ale trudna decyzja, którą podjęła na pewno wymagała odwagi. Jesteśmy jej wdzięczni, że ocaliła życie swojego dziecka - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama