Nowy numer 31/2021 Archiwum

Terroryści na promie przejdź do galerii

Atak terrorystyczny na prom pasażerski, pożar statku, pasażerowie za burtą. To na szczęście tylko ćwiczenia antyterrorystów, które odbyły się z okazji Święta Morza w piątek 28 czerwca między wejściem południowym Portu Gdynia a falochronem Mariny.

Pokaz rozpoczął się o godz. 14. Według przyjętego scenariusza, prom "Stena Spirit" został opanowany przez grupę terrorystów. Część pasażerów została ranna, niektórzy znaleźli się za burtą. Po pewnym czasie na promie wybuchł pożar.

Po rozpoznaniu lotniczym antyterroryści z elitarnej jednostki policji Biura Operacji Antyterrorystycznych przeprowadzili ze śmigłowca MI-8 desant na pokład statku. Z wody działania prowadzili antyterroryści z "Formozy" i jednostki "Grom". W akcji wziął również udział śmigłowiec SW-4 "Puszczyk" oraz śmigłowiec ratunkowy Marynarki Wojennej RP. Na zakończenie widowiska holownik pożarniczy "Centaur II" kurtyną wodną ugasił ogień na pokładzie "Steny Spirit".

W widowiskowym pokazie działań ratowniczych i antyterrorystycznych uczestniczyła załoga promu. W rolę pasażerów za burtą, których z wody podjął statek ratowniczy SAR-3000 "Sztorm", wcielili się podchorążowie z Akademii Marynarki Wojennej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama