Nowy numer 37/2021 Archiwum

Baltic Sail 2013

- Impreza ma integrować środowisko żeglarskie i propagować marynistyczne dziedzictwo Gdańska - informują organizatorzy.

Na Baltic Sail - największą międzynarodową imprezę żeglarską Gdańska - przypływają żaglowce i jachty z całej Polski i Europy. Cumują w marinie, w samym centrum miasta, przy ul. Szafarnia.

W Gdańsku zagości wiele ciekawych jednostek pływających. Wśród nich znajdzie m.in. "STS Kruzenshtern", czteromasztowiec, jeden z trzech największych żaglowców świata.

- Nie co dzień ogląda się z bliska tak imponujące żaglowce. Obecność "STS Krushenstern" na Baltic Sail to naprawdę wielkie święto dla wszystkich miłośników windjammerów - statków budowanych na przełomie XIX i XX wieku. Tak potężny czteromasztowiec pod żaglami, to widok zapierający dech w piersiach! - zapewniają organizatorzy.

"STS Kruzenshtern" dostępny będzie dla wszystkich zwiedzających, podobnie jak pokłady pozostałych żaglowców goszczących w Gdańsku.

Dziewięć jednostek z Polski i z zagranicy codziennie wypływać będzie na wody Zatoki Gdańskiej. Pierwsze rejsy rozpoczną się od godziny 9.00, a ostatnie od godziny 17.00, każdy trwa około czterech godzin.

Katamaran StaMaria zabierze pasażerów w rejsy przy zachodzie słońca - wypłynięcie zaplanowane jest na godzinę 19.00.

W gronie żaglowców obecnych na Baltic Sail, pojawi się długo oczekiwany gość - "STS Generał Zaruski" po rewitalizacji.

Do stałych elementów Baltic Sail należą także: Festiwal Szanty pod Żurawiem, regaty Nord Cup, wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna oraz parada żaglowców na Motławie.

Ponadto tegoroczną edycję wzbogacą rekonstrukcje historyczne m.in. bitwa morska z udziałem żaglowców oraz grup rekonstruktorów z Gdańska (Garnizon Gdańsk) i z Rosji.

Gościem honorowym i komandorem zlotu od 2009 roku jest Mateusz Kusznierewicz, mistrz olimpijski .

Dokładny program wydarzenia na stronie organizatorów: www.balticsail.pl

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama