Nowy numer 29/2021 Archiwum

Pamięci pomordowanych na Wołyniu

W koncercie zagrały Anna Bachleda na wielkiej harfie koncertowej, a na wiolonczeli Anna Sawicka, która także poprowadziła całość.

W przeddzień rocznicy krwawej niedzieli 11 lipca na Wołyniu publiczność wysłuchała utworów inspirowanych tragiczną historią Polaków mieszkających na Kresach. Wśród nich była kompozycja Krzesimira Dębskiego, którego dziadkowie także byli ofiarami tego ludobójstwa.

Koncert odbył się w ramach "Wieczorów Muzycznych u św. Andrzej Boboli Sopot 2013”. Patronat honorowy nad festiwalem objęli abp Sławoj Leszek Głódź, Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego oraz Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama