Nowy numer 30/2021 Archiwum

Sopot Film Festiwal

Od 13 do 21 lipca odbywa się 13. Międzynarodowy Festiwal Filmowy. To czwarta wakacyjna odsłona tej imprezy.

Na program festiwalu składają się liczne pokazy filmowe, wystawy, warsztaty, spotkania z twórcami, panele dyskusyjne, imprezy muzyczne oraz koncerty do kina niemego. Projekcje odbywają się m.in. w salach kinowych (Multikino Sopot, ul. Bohaterów Monte Cassino 63), teatralnych (Scena Kameralna teatru Wybrzeże, ul. Bohaterów Monte Cassino 30), w Operze Leśnej (ul. S. Moniuszki 12), w Państwowej Galerii Sztuki (Plac Zdrojowy 2) oraz nad brzegiem morza. Pokazy poświęcone są najwybitniejszym filmom nagrodzonym na festiwalach filmowych w Cannes, Wenecji, Berlinie, Sundance, Toronto czy San Sebastian. W tym roku można obejrzeć również panoramę nowego kina szwedzkiego, filmy eksperymentalne poświęcone sztuce, muzyce i modzie oraz retrospektywy Lukasa Moodyssona, Harmony Korina i Toma Tykwera.

Tegoroczny Sopot Film Festiwal otworzył pierwszy film konkursowy: "Zdjęcie" Macieja Adamka, utalentowanego gdańskiego reżysera. "Konkurs 1-2" jest ważnym punktem festiwalu. To międzynarodowy konkurs filmów fabularnych promujący pierwsze i drugie dzieła twórców z całego świata. Filmy walczą o statuetkę sopockiego "Parasolnika" oraz Nagrodę Prezydenta Miasta Sopotu. Szczególnym wydarzeniem dla sopockiego festiwalu było ponowne odsłonięcie na plaży nad morzem szafy zaprojektowanej przez Pawła Althamera, nawiązującej do szafy z filmu "Dwóch ludzi z szafą" Romana Polańskiego w 60-tą rocznicę twórczości reżysera. Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.sopotfilmfestival.pl/program/.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama