Nowy numer 30/2021 Archiwum

Nie będzie referendum w sprawie Karnowskiego

W Sopocie nie będzie referendum w sprawie odwołania prezydenta Jacka Karnowskiego i Rady Miasta. Nie udało się zebrać odpowiedniej liczby podpisów.

Impulsem do stworzenia wniosku było odrzucenie przez radnych obywatelskiego projektu uchwały śmieciowej, który zakładał, że opłaty za odbiór śmieci będą naliczane w zależności od liczby osób zameldowanych w lokalu. Przyjęta uchwała przewidywała wprowadzenie metody powierzchniowej naliczania opłat.

Grupa inicjatywna nie wycofała wniosku o odwołanie władz miasta nawet wtedy, gdy radni po konsultacjach z mieszkańcami ostatecznie zmienili kształt uchwały śmieciowej i przyjęli projekt bliższy oczekiwaniom sopocian.

Podpisy pod wnioskiem grupa inicjatywna zbierała od 19 maja. Musiało podpisać się pod nim 3150 osób. Podpisy miały zostać złożone 19 lipca na ręce komisarza wyborczego. Dzień wcześniej okazało się, że część z nich jest niekompletna. Ostatecznie, na godzinę przed ostatecznym terminem, inicjatorzy referendum poddali się.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama