Nowy numer 33/2018 Archiwum

Wakacje w muzeum

- Polecamy specjalny program przygotowany dla młodych odbiorców. Naszym głównym celem jest realizacja hasła "Przez zabawę i doświadczenie do wiedzy" - informuje Anna Kowalczyk z Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

Ośrodek Kultury Morskiej, najnowszy odział CMM, przyciąga przede wszystkim rodziny z dziećmi, które na wystawie interaktywnej "Ludzie-Statki-Porty" mogą samodzielnie korzystać z ponad 60 stanowisk. - Tu każdy ma okazję sprawdzić się jako kapitan prowadzący akcję ratunkową, nadać sygnały alfabetem Morse’a i popłynąć po rozbitka na otwarte morze, czy uratować swoją załogę, wykorzystując kamizelki ratunkowe, tratwę i rękaw ewakuacyjny. Trening z nawigacji statkiem zapewniamy na mostku kapitańskim i basenie. Wybór jednostek należy do naszych gości - mówi A. Kowalczyk.

Z kolei w ładowniach "Sołdka" pojawią się celnicy poszukujący nielegalnie przemycanych ładunków. Natomiast na wystawie "Do Abordażu" załoga okrętu wojennego dokonuje zuchwałego abordażu na statek przeciwnika.

Ośrodek Kultury Morskiej jest otwarty do końca sierpnia od 10.00 do 19.00. Wszystkie pozostałe oddziały kompleksu muzealnego w Gdańsku-Żuraw, spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum "Sołdek", a także "Dar Pomorza" w Gdyni otwarte są w okresie wakacyjnym od 10.00 do 18.00.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma