Nowy numer 29/2021 Archiwum

Jarmark Dominikański

Ceremonia otwarcia najstarszego i największego w Polsce Jarmarku św. Dominika nastąpi już w sobotę 27 lipca o 12.00 na Długim Targu, przy Dworze Artusa.

Tradycja jarmarku sięga roku 1260, gdy to gdański klasztor ojców dominikanów otrzymał od papieża Aleksandra IV przywilej udzielania 100-dniowych odpustów.

Choć obecnie impreza ma głównie charakter handlowo-rozrywkowy i jest jedną z największych atrakcji turystycznych sezonu letniego w Gdańsku, to jednak dominikanie od 28 lipca do 4 sierpnia organizują przedsięwzięcie pod nazwą Dusza Jarmarku. W jego ramach można będzie skorzystać z Rekolekcji Różańcowych (31 lipca do 2 sierpnia), Dominikańskiej Szkoły Wiary (od 30 do 31 lipca) oraz debaty ”W drodze” (od 1 do 2 sierpnia). Ponadto od 30 lipca do 2 sierpnia między 10.00 a 13.00 i od 15.00 do 19.00 w bazylice św. Mikołaja będzie trwał dyżur spowiedniczy. Więcej informacji na ten temat można znaleźć TUTAJ.

Ceremonia otwarcia Jarmarku rozpocznie się w sobotę 27 lipca o 12.00 na Długim Targu, przy Dworze Artusa. Następnie, gdy orszak paradny dotrze do Zielonej Bramy, przewodniczący Rady Miasta, prezydent miasta oraz przeor dominikanów powitają przybyłych na imprezę turystów i gdańszczan. Wydarzenie uświetni koncert na największym, najwyższym i najcięższym bębnie świata.

W niedzielę odbędzie się Morski Odpust św. Dominika, przypominający duchowe korzenie jarmarku. Z tej okazji w kościele św. Mikołaja o 13.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. odpustowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama