Nowy numer 30/2021 Archiwum

Święto Policji przejdź do galerii

Od uroczystej Mszy św. w intencji policjantów i pracowników cywilnych policji Garnizonu Pomorskiego w środę 24 lipca rozpoczęły się obchody z okazji 94. rocznicy uchwalenia Ustawy o Policji Państwowej.

Eucharystię w kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka sprawowali ks. prał. Filip Krauze, ks. Edward Pracz, duszpasterz ludzi morza, oraz ks. prał. Bogusław Głodowski, kapelan pomorskich policjantów. Następnie funkcjonariusze wraz z Orkiestrą Wojskową z Torunia przemaszerowali ulicami Portową, Świętojańską i aleją Jana Pawła II, przed pomnik Conrada-Korzeniowskiego na skwerze Kościuszki. Tam odbyły się akademia oraz festyn policyjny dla mieszkańców Gdyni.

- Przez 23 lata od wprowadzenia w życie Ustawy o policji z 1990 roku do dnia dzisiejszego w czasie służby zginęło ponad 170 policjantów - mówił podczas uroczystości nadinsp. Krzysztof Gajewski, I zastępca komendanta głównego policji. - To o wiele więcej niż żołnierzy, którzy pełnią służbę na misjach poza granicami kraju. My codziennie tu, w kraju, prowadzimy wojnę i - zgodnie z rotą ślubowania, które każdy z nas składał - czynimy to nawet z narażeniem życia. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy towarzyszą nam tutaj na skwerze Kościuszki w obchodach tego święta. To bardzo ważne, bo policja pełni służbę dla społeczeństwa. Cieszę się z obecności tak wielu, którzy przyjęli nasze zaproszenie.

Akademia była okazją do wręczenia policjantom awansów, wyróżnień i nagród. Specjalnie wyróżnieni zostali przedstawiciele służb i instytucji współpracujących z policją. Znalazł się wśród nich także ks. Edward Pracz. Otrzymał on wyróżnienie za duchowy wkład w formowanie funkcjonariuszy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama