Nowy numer 29/2021 Archiwum

Goście, goście...

285-metrowa "Arcadia", 206-metrowy "Seven Seas Voyager" i 136-metrowy "Ocean Majesty" to trzy wycieczkowce, które odwiedziły w ostatni czwartek 25 lipca gdyński port.

Największa "Arcadia" przypłynęła go portu w Gdyni jako pierwsza. To nowoczesny, pływający pod bermudzką banderą statek, wybudowany w 2005 roku. Jego prędkość maksymalna to 24 węzły. Na pokład może wziąć 1996 pasażerów i 886 członków załogi. Wycieczkowiec cumował przy Nabrzeżu Francuskim do godziny 18.

Przy niedostępnym dla mieszkańców Gdyni Nabrzeżu Stanów Zjednoczonych od godziny 12 cumował "Seven Seas Voyager", pływający pod banderą Wysp Bahama. Luksusowy statek został wybudowany w 2003 roku we Włoszech. Na pokład zabiera 700 pasażerów i 447 członków załogi. 


 

Goście, goście...   Gdynia była pierwszym portem, do którego zawinął "Ocean Majesty" podczas swojego 10-dniowego rejsu ks. Rafał Starkowicz /GN Jako ostatni do Portu Gdynia przypłynął wycieczkowiec "Ocean Majesty". To pływająca pod portugalską banderą jednostka wybudowana w 1966 roku! W latach 1991-1994 przebywała w Grecji, gdzie została kompletnie przebudowana. "Ocean Majesty" zacumował przy Nabrzeżu Pomorskim, w najbardziej reprezentacyjnym miejscu portu, naprzeciw gdyńskiego akwarium.

Zakończenie tegorocznego sezonu wycieczkowców w Porcie Gdynia planowane jest na 13 października.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama