Nowy numer 30/2021 Archiwum

Minibusem po Śródmieściu

Linia autobusowa w Śródmieściu zostanie uruchomiona najprawdopodobniej do końca 2013 roku.

Jak informują władze Gdańska rozpisano już przetarg na zakup odpowiedniego taboru autobusowego. Zakład Komunikacji Miejskiej planuje w tym celu nabyć sześć krótkich pojazdów - tzw. minibusów. Będą one liczyć ok. 7,5 metrów długości oraz 2,2 metra szerokości. Pojazd pomieści ok. 37 osób, w tym na siedząco podróżować będzie mogło nie mniej niż 14 pasażerów. Pierwotnie planowano zakup autobusów elektrycznych, ale te jednak okazały się zbyt drogie. Na Stare i Główne Miasto nie nadają się też 12-metrowe autobusy będące w posiadaniu ZKM. Miałyby problem z manewrowaniem na wąskich i zatłoczonych uliczkach.

Taryfa przewozowa będzie identyczna jak w tramwajach i pozostałych autobusach. Dworzec główny ma być przystankiem początkowym i końcowym, choć nie ma jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie. Minibusy mają dotrzeć m.in. na ulice Długą i Długi Targ, do Bazyliki Mariackiej, Hotelu Heweliusz, na Długie Pobrzeże i Targ Rybny. W przyszłości zakupione przez ZKM autobusy będą służyły mieszkańcom innych dzielnic. Część z nich zostanie skierowana do obsługi Osowej w celu umożliwienia dojazdów do przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej oraz pobliskich szkół.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama