GN 43/2020 Archiwum

Cześć powstańcom!

- Stańmy razem w milczeniu i oddajmy cześć żołnierzom Powstania Warszawskiego oraz setkom tysięcy warszawiaków za ich ofiarę życia i krwi w walce o wolną i niezawisłą Polskę - zaapelował Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

Obchody 69. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odbyły się 1 sierpnia u stóp pomnika Polskiego Państwa Podziemnego na Targu Rakowym. Jak w całym kraju rozpoczęły się syrenami o godzinie "W". Następnie orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej odegrała hymn państwowy. Uczestnicy ceremonii złożyli wieńce pod pomnikami Polskiego Państwa Podziemnego oraz Gdańskich Harcerzy.

Msza św. koncelebrowana w intencji zmarłych i żyjących powstańców warszawskich oraz kombatantów zostanie odprawiona 4 sierpnia o 12.00 w bazylice Mariackiej w Gdańsku.

Obchody zostały zorganizowane przez Okręg Pomorski Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Radę Kombatantów i Osób Represjonowanych Województwa Pomorskiego.

 

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama