Nowy numer 2/2021 Archiwum

Leśny przystanek

- Oczekiwanie na autobus na zielonej trawie w towarzystwie jelenia i leśnej roślinności? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak jest to możliwe - mówi Jacek Leszewski, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.

Kilka dni temu gdański przystanek autobusowy usytuowany naprzeciwko Dworca Głównego  zmienił się w leśną oazę. "Przystanek Las" do 15 sierpnia będzie cieszył oczy gdańszczan i turystów korzystających z komunikacji miejskiej.

W ramach akcji "Lasy Państwowe. Zapraszamy" witryna przystanku wyklejona została leśną fototapetą. Obiekt udekorowany jest także sadzonkami drzew i krzewami, zaś wnętrze przystanku wyłożone zostało prawdziwą trawą.

Ta niecodzienna kampania promocyjna, realizowana przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Gdańsku,  ma zachęcić gdańszczan do odkrywania uroków lokalnych lasów. A na terenie Gdańska jest ich ponad 4 600 ha, co oznacza, że na jednego mieszkańca przypada 100,5 m2 powierzchni terenów leśnych.

- Lasy są łatwo i zawsze dostępne. Pobyt w nich - nielimitowany. Opcje dojazdu - wszystkie preferowane. I wiele atrakcji - najlepsza sala treningowa, uzdrowisko i gabinet psychologiczny w jednym, więcej rozrywek niż w jakiejkolwiek galerii handlowej, piękne widoki i możliwość zrobienia zdjęć, których pozazdroszczą znajomi - podkreśla Jacek Leszewski.

- A jednak nie korzystamy z lasów zbyt często, uznając być może, że zawsze będzie na to czas. Według ankiety PBS jedna piąta Polaków odwiedza las przynajmniej raz w miesiącu lub częściej, a blisko połowa tylko okazjonalnie. Tymczasem bez lasu trudno wyobrazić sobie prawdziwie relaksujące wakacje, zarówno dłuższy urlop, weekendowy wypad, czy kilkugodzinny piknik. Zapraszamy na leśny przystanek i do gdańskich lasów - dodaje.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama