Nowy numer 43/2020 Archiwum

Tornister pełen uśmiechów

Trwa akcja "Tornister pełen uśmiechów" zorganizowana przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Inicjatywa ma na celu wyposażenie dzieci z rodzin potrzebujących w kompletną wyprawkę do szkoły.

W kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca w Gdańsku 11 sierpnia odbyła się akcja wydawania tornistrów. - W plecaku umieszczona jest informacja w jakie przybory należy wyposażyć tornister. Chodzi nam przede wszystkim o zeszyty, ołówki, kredki, długopisy i inne przybory szkolne. Darczyńcy biorą plecaki i zapełniają je. Mogą również dołożyć coś od siebie. Potem te wyposażone tornistry wracają do parafii i dalej przekazywane są tym, którzy najbardziej potrzebują pomocy - wyjaśnia Waldemar Chrzan z Parafialnego Zespołu Caritas.

- Ta wspaniała inicjatywa służy przede wszystkim najuboższym rodzinom. Pragniemy, by wszystkie dzieci mogły pójść do szkoły z kompletnie wyposażonym plecakiem i tym samym nie czuły się gorsze od pozostałych kolegów i koleżanek - mówi Mariola Chrzan z Parafialnego Zespołu Caritas.

W akcję "Tornister pełen uśmiechu" włączyły się 52 parafie archidiecezji gdańskiej. Prowadzona jest też ona niemal w każdej polskiej diecezji.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama