GN 43/2020 Archiwum

Londyński piętrus na gdyńskich ulicach

Na początku sierpnia, w ramach kampanii GREAT Britain, nowoczesny brytyjski autobus, wzorowany na legendarnych londyńskich piętrusach, odwiedził Gdynię.

Nowy model kultowego, londyńskiego autobusu stał przy alei Jana Pawła II, niedaleko gdyńskiej fontanny.

Zwiedzający pojazd mogli uczestniczyć w wielu przygotowanych przez organizatorów atrakcjach. Odbyły się tu m.in. pokazy naukowe, zrealizowane przez Centrum Nauki EXPERYMENT z Gdyni. Można było zobaczyć, jak produkuje się sok z gumijagód i wywołuje Dżina z butelki.

- Moim marzeniem jest to, aby kiedyś zwiedzić Londyn. Dlatego tu jestem - mówi 16-letnia Aneta z Gdyni, która przyszła tu, aby obejrzeć następcę słynnego autobusu.

Kampania GREAT Britain promuje brytyjskie firmy na zagranicznych rynkach i zachęca do inwestowania w Anglii.

W ciągu roku londyński piętrus odwiedzi w sumie 4 kontynenty i 16 krajów, m.in. Austrię, Węgry, Rosję, Indie oraz Koreę Południową.

Światową trasę nowoczesny pojazd rozpoczął w maju 2013 roku z udziałem księcia Harry'ego i premiera Davida Camerona.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama