GN 43/2020 Archiwum

Modlitwa za pasterza

- W ciągu minionych lat mogliśmy się przekonać z jaką pasją i energią nie tylko walczyłeś o wolność polityczną swojego kraju, ale również o wolność ducha, bez której nie można w pełni korzystać z ludzkiej wolności - mówił, składając życzenia metropolicie, abp senior Tadeusz Gocłowski.

Na Eucharystii z okazji przypadających 13 sierpnia urodzin metropolity gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia w parafialnym kościele pw. św. Ignacego w Gdańsku-Starych Szkotach zgromadzili się kapłani i wierni, by modlić się w intencji swojego pasterza. Podczas kameralnej uroczystości homilię wygłosił ks. Adam Pleskot. Podkreślił patriotyczną postawę arcybiskupa, który jako niespełna osiemnastoletni młodzieniec, 6 sierpnia 1963 roku, usłyszał skazujący wyrok komunistycznego sądu za udział w niepodległościowej organizacji ”Białe Orły”.

Życzenia w imieniu kapłanów złożył metropolicie arcybiskup senior. - Dziękujemy Bogu za wszystko, co się działo w Twoim życiu. Wczoraj na Jasnej Górze w gronie kapłanów, alumnów, ale także w gronie 1200 pielgrzymów z archidiecezji, przed obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej prosiliśmy o łaskę zdrowia i siły apostolskie dla Ciebie, by Pan Bóg błogosławił Tobie po najdłuższe lata - mówił.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama