Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zabawki dla dużych i małych przejdź do galerii

W lipcu rozpoczęła się trzecia edycja akcji Gdynia Playground. Zorganizowana przez Pomorskie Stowarzyszenie Projektantów PoCoTo akcja, ma na celu m.in. integrację społeczeństwa. W związku z wydarzeniem do końca wakacji można podziwiać nietypowe instalacje ustawione wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego w Gdyni.

Ogromny, kilkuosobowy leżak, hamaki z sieci rybackich, drewniana ławka "na fali", wielka nadmuchiwana kałamarnica wspinająca się na falochron to cztery z dziewięciu nietypowych obiektów, które w te wakacje urozmaicają spacery nad Bałtykiem. Niecodzienne instalacje nawiązują do tematyki morskiej i zachęcają dużych i małych do relaksu na świeżym powietrzu.

- Celem akcji jest uatrakcyjnienie spaceru po Bulwarze Nadmorskim oraz stworzenie obszaru interaktywnego, kontaktu z drugim człowiekiem, designem poprzez zabawę. Nowo powstała mała architektura ma być sezonowym urozmaiceniem przestrzeni miejskiej. Przyszłościowo planuje się, aby akcja miała charakter nie tylko lokalny, ale zachęciła projektantów z całej Polski do rozważań na temat przestrzeni publicznej i roli designu w mieście - mówią organizatorzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama