Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wojskowe święto przejdź do galerii

- W dniu naszego święta wspominamy wszystkich uczestników walk poległych za wolność i demokrację naszej ojczyzny oraz uczestników misji zagranicznych - mówił 14 sierpnia, podczas uroczystości pod pomnikiem Piłsudskiego, płk Tadeusz Krawczyk, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Gdańsku.

W przeddzień Święta Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej u stóp pomnika odbyła się uroczystość, która była okazją do wręczenia awansów na kolejne stopnie wojskowe i nadania odznaczeń. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele wojska, delegacje władz samorządowych oraz innych służb mundurowych. Asystę stanowiła kompania honorowa 49. Bazy Lotniczej z Pruszcza Gdańskiego, Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Gdańska, przedstawiciele Klubu Kawaleryjskiego 18 Pułku Ułanów Pomorskich ze Starogardu Gdańskiego.

- Niech odznaczenia i nominacje oraz nadane wyróżnienia motywują do jeszcze wydajniejszej pracy i służby Ojczyźnie - zachęcał płk. Krawczyk.

Po uhonorowaniu odznaczonych nastąpił Apel Poległych zakończony oddaniem salwy honorowej oraz złożenie kwiatów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama