Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zabytkowym tramwajem po Gdańsku

Z okazji Święta Wojska Polskiego Muzeum II Wojny Światowej zorganizowało bezpłatne przejazdy zabytkowym tramwajem po Gdańsku i historyczną podróż w czasie.

W tramwaju kursującym na trasie Gdańsk-Oliwa na podróżnych czekali rekonstruktorzy. Wcielili się oni w żołnierzy, którzy stanęli w obronie kraju we wrześniu 1939 roku czy służyli w szeregach Armii Krajowej. Rekonstruktorzy opowiedzieli m.in. o sylwetkach Polaków walczących na frontach II wojny światowej. Pasażerowie usłyszeli również o warunkach życia codziennego w okupowanej Polsce oraz bytowania na froncie.

- Przejażdżka była nie tylko okazją do pokonania trasy w zabytkowym pojeździe, ale przede wszystkim możliwością poznania historii w ciekawy i interaktywny sposób - mówią organizatorzy.

Na podróżujących tramwajem czekały niespodzianki oraz konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych.

Rekonstrukcję historyczną przygotowała Harcerska Grupa Rekonstrukcji Historycznej oraz klub turystyki kolejowej "Tendrzak". Partnerem wydarzenia był Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku.  

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama