GN 43/2020 Archiwum

Brutalna bójka w Gdyni

Kilkusetosobowa grupa pseudokibiców drużyny Ruchu Chorzów pobiła się w niedzielne popołudnie z członkami załogi szkolnego żaglowca Akademii Marynarki Wojennej w Meksyku - "Cuauhtemoc".

AKTUALIZACJA: Są różne wersje wydarzeń. Według jednej przybyli na mecz piłkarskiego Pucharu Polski pseudokibice zaatakowali odpoczywających na plaży Meksykanów, którzy wczoraj przypłynęli do Gdyni żaglowcem "Cuauhtemoc". Według relacji świadków, pseudokibice odpalali race, pili alkohol, biegali za Meksykanami po całej plaży, kopiąc ich, rozbijając butelki na głowach i wyzywając. Kilka osób zostało pobitych do nieprzytomności. Jedna z raną kłutą nadal przebywa w szpitalu.

Z kolei inni świadkowie twierdzą, że do bójki doszło po tym, jak Meksykanie napastliwie zachowywali się wobec turystów. Gdy kobieta odpowiedziała na agresywną zaczepkę marynarza w sposób, który mu nie odpowiadał, otrzymała cios w twarz. Wówczas kibice zaczęli reagować i rozpętała się bójka.

Jak twierdzą internauci, policja nie reagowała na ich telefony alarmowe i pojawiła się stanowczo za późno. Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, wydał oświadczenie, w którym zdecydowanie potępił zachowanie chorzowian.

Zatrzymania po bójce na plaży (materiał zmodyfikowany z uwagi na ochronę danych osobowych)
policjapomorska

« 1 »

Zobacz także

 • beatame110
  19.08.2013 08:59
  ranę kłutą otrzymał kibic od melsykańskiego marynarza - należałoby to zaznaczyć
  doceń 6
 • kalafi0r
  19.08.2013 09:04
  To meksykańscy żołnierze ostrymi narzędziami zaatakowali nieuzbrojonych kibiców Ruchu:

  http://niezalezna.pl/44947-meksykanscy-zolnierze-ostrymi-narzedziami-zaatakowali-nieuzbrojonych-kibicow-ruchu

  Tefałen i GieWu to załgane szmaty.
  doceń 0
 • rianku
  19.08.2013 09:30
  rianku
  Przemocy nic nie usprawiedliwia, ale... http://niezalezna.pl/44947-meksykanscy-zolnierze-ostrymi-narzedziami-zaatakowali-nieuzbrojonych-kibicow-ruchu

  Warto dociec, jaka była prawda, bo któreś media kłamią.
  doceń 6
 • berta545
  19.08.2013 11:04
  Z przykrością zauważam, że redakcja GN od pewnego czasu w sprawach społecznych wpisuje sie w nurt "jedynie słusznych mediów". Jakiś czas temu była to entuzjastyczna ocena radia trójki, a tak naprawdę "trujki" Również kilka tygodni temu red. F. Kucharczak wykazał się zdecydowaną czujnością ideologiczną w sprawie Radwańskiej, a to że popierał tych, którzy atakowali Agnieszkę za jej postawę patriotyczną, wykorzystując zdjęcia- akty, na marginesie bardzo ładne i zupełnie asksualne, nie miało znaczenia. Teraz informacja o Gdyni. Treśc żywcem powtórzona za TVN czy GW, bez rozeznaia sytuacji czy zapoznania się ze stanowiskiem drugiej strony. Jedno zdanie, a kilka przekłamań zaczynając od kilkuset , a skończywszy na pobiciu. To meksykański kadet spoliczkował dziewczynę bo nie pozwoliła sie obmacywać i pchnął nożem kibica. Gratuluję obiektywizmu.
  doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama