GN 43/2020 Archiwum

Kibicuj śledziom!

- To wyjątkowe wydarzenie, które pozwala poznać uczestnikom marszu jedyny w swoim rodzaju zakątek Zatoki Puckiej - mówi Radosław Tyślewicz, główny organizator.

Po raz trzynasty 24 sierpnia odbędzie się "Marsz Śledzia", czyli przejście pieszo przez morze w poprzek Zatoki Puckiej z Kuźnicy do Rewy. Trasa marszu biegnie pasem płycizn. W wydarzeniu weźmie udział 100 śmiałków.

Celem imprezy jest zaznajomienie uczestników marszu z wyjątkową ciekawostką przyrodniczo-turystyczną, jaką jest Rybitwia Mielizna. "Tylko świadomość istnienia takich pereł przyrody jak mielizny między Kuźnicą na Półwyspie Helskim a Rewą może prowadzić do ich poszanowania z jednoczesnym podniesieniem walorów turystycznych naszego regionu" - czytamy na stronie organizatora.

W tegorocznych zapisach elektronicznych, które trwały od lutego do końca maja, do udziału w marszu zgłosiło się 927 osób. To o ponad 300 więcej niż w roku 2012. Ostatecznie w drodze losowania szczęście dopisało 100 śmiałkom. Pośród nich są nowicjusze - najliczniejsza grupa osób - którzy pomaszerują po raz pierwszy, weterani - osoby, które już posiadają tytuł "Śledzia" i pokonały kiedyś trasę marszu oraz ratownicy posiadający uprawnienia WOPR.

Podczas marszu jego uczestnicy przechodzą ceremonię pasowania na "Śledzia". Polega ona na zjedzeniu surowej ryby. W tegorocznej edycji po raz pierwszy weźmie udział ksiądz, który zgłosił się w zapisach elektronicznych i został wylosowany do szczęśliwej setki idących.

W sobotę o 8.00 zostanie otworzone biuro startowe w Kuźnicy (Punkt Informacji Turystycznej), gdzie rozpocznie się przyjmowanie zgłoszeń dla osób z grupy Last Minute oraz potwierdzanie obecności uczestników na liście startowej. - Zapraszamy do kibicowania uczestnikom marszu na starcie w Kuźnicy, jak i na mecie w Rewie lub na łodziach na trasie marszu - zachęca Radosław Tyślewicz.

Patronat honorowy nad marszem objęli: Tyberiusz Narkowicz, burmistrz Jastarni, który co roku osobiście bierze udział w marszu, Jerzy Włudzik, wójt gminy Kosakowo, oraz dr Andrzej Królikowski, dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama