Nowy numer 44/2020 Archiwum

Bohaterom Sierpnia'80

- Dla wielu ludzi ideały Solidarności są wciąż ważne i aktualne - mówi Andrzej Kołodziej, sygnatariusz porozumień sierpniowych.

W Sali Koncertowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. 29 sierpnia o godz. 18.00  odbędzie się uroczystość wręczenia honorowego odznaczenia "Bohaterom Sierpnia'80 Gdynia" ustanowionego przez prezydenta Gdyni.

Wydarzeniu przyświeca idea przywrócenia godności ludziom walczącym o wolność i niepodległość Polski pod sztandarem Solidarności w roku 1980. - Jest to pierwsza w Polsce inicjatywa docenienia wspólnego, solidarnego wysiłku dla odzyskania niepodległości bez wartościowania udziałów w tej zwycięskiej walce i wzniesienia się ponad współczesne różnice polityczne - wyjaśnia A. Kołodziej.

- Jako prezydent Gdyni przykładam szczególną wagę do tego, by postawy ludzi, którzy w najtrudniejszym czasie podejmowali czyny wielkie, zostały upamiętnione i ukazane światu - zapewnia Wojciech Szczurek.

Uczestnicy uroczystości otrzymają II tom albumu "Ludzie Sierpnia'80 w Gdyni" zawierający m.in.  pełne opracowanie słynnej "Poczty Strajkowej" Sierpnia'80 działającej w czasie strajku w Stoczni Gdyńskiej, a przede wszystkim listę bohaterów tamtych dni, która jest otwarta i będzie stale uzupełniana, alfabetycznie.

Relacja z uroczystości wkrótce na gdansk.gosc.pl oraz w 36. numerze "Gościa Niedzielnego".

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama