GN 3/2021 Archiwum

Zobacz także

 • Bronkaw35
  01.09.2013 09:44
  "Wałęsa mówi o święcie, abp Głódź i szef "S" o zdradzie" Czyli każdy mówi o tym, co mu najbliższe.

  Abp Głódź mówił, że część działaczy Solidarności zaprzeczyła swoją postawą dawnym ideałom.
  - Byli przecież i tacy – aktywiści z waszych szeregów - którzy przepraszali za Solidarność. Byli, wciąż są tacy, którzy nie chcą pamiętać, że to dzięki Solidarności weszli na wielkie salony, pokoje władzy, splendory i zaszczyty i dziś zdarza się, że bez jakichkolwiek skrupułów głosują na niepracowniczymi ustawami i przekreślają swoją dawną drogę. Wyrzekli się Solidarności, jej etosu, jej zasad i można powiedzieć: zdradzili ją – powiedział.

  Zdumiewające słowa, bo gdyby nie ta "zdrada" to abp Głódź nie były generałem, a przewodniczący Duda nie byłby szefem Solidarności ?

  Warto przy okazji tej rocznicy dodać, że Piotr Duda w TV Trwam oficjalnie nawołuje do przewrotu ! Otwarcie głosi hasła przeciw porządkowi konstytucyjnemu ! Pragnie wywołać zamieszki na wielką skalę !

  Mam nadzieję, że Polacy wykażą się mądrością nie po raz pierwszy zresztą.
  doceń 4
 • JacekS_66
  01.09.2013 10:11
  Z ubolewaniem przyjąłem słowa o zdradzie. Bo przecież Polska jest dziś demokratycznym i w pełni suwerennym krajem, i to od nas zależy jej rozwój i dobrobyt obywateli.

  Rozumiem, że nie wszyscy jesteśmy beneficjentami tych przemian w jednakowym stopniu. Że jest spora grupa ludzi ubogich, zapewne i działaczy dawnej "S", którzy stracili na tych przemianach. czuję się pokrzywdzeni i odtrąceni. Ale to są nieuniknione koszty ustrojowej transformacji i skutek błędów, które popełniliśmy na tej drodze.

  Dlatego Państwo ma najwięcej tutaj do zrobienia i każdy rząd, ten następny również. Ale mówienie o zdradzie, także przez wysokiego hierarchę Kościoła katolickiego w Polsce, jest nieporozumieniem i zabijaniem nadziei na lepsze jutro. Tak nie można ewangelizować społeczeństwa, to błąd, który i tak pogłębia kryzys wiary i wartości, podważa i tak już mocno nadszarpnięty autorytet Kościoła.

  Dla mnie słowo "solidarność" nadal brzmi dumnie.
  doceń 3
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama