Nowy numer 37/2021 Archiwum

Wielkie otwarcie

Uroczyste otwarcie rozbudowanego Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni nastąpiło w piątek 6 września. Po oficjalnej inauguracji odbyła się premiera musicalu "Chłopi" według powieści Władysława Reymonta, w reżyserii Wojciecha Kościelniaka.

Rozbudowa obiektu rozpoczęła się w 2010 roku. 19 kwietnia 2011 r. wmurowano akt erekcyjny Nowej Sceny Teatru Muzycznego. Rozbudowa realizowana była w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Obejmowała m.in. powstanie nowej sceny, powiększenie widowni dużej sceny i gruntowną zmianę fasady budynku. Tym samym powierzchnia użytkowa teatru zwiększyła się z 14 tys. metrów kwadratowych do prawie 19 tys. metrów kwadratowych.

Odnowiony Teatr Muzyczny z trzema scenami dla 1580 widzów to obecnie największy tego typu obiekt w Polsce i drugi (po Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie) teatr w kraju pod względem ilości miejsc na widowni. Autorem projektu rozbudowy Teatru jest zmarły niedawno prof. Józef Chmiel, który w 1970 roku zaplanował pierwotną bryłę obiektu. Od 9 do 14 września 2013 r. w Teatrze Muzycznym będzie odbywał się 38. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama