Nowy numer 39/2023 Archiwum

Odpust Podwyższenia Krzyża

W weekend 14-15 września Kalwaria Wejherowska będzie przeżywała odpust Podwyższenia Krzyża Świętego, zwany odpustem szkolnym.

Odpust Podwyższenia Krzyża Świętego odbywa się w drugą sobotę i niedzielę września i jest jednocześnie świętem religijnym rozpoczynającym rok szkolny. Licznie uczestniczą w nim zwłaszcza uczniowie, rodzice i nauczyciele. - Pragniemy w tym świętym i szczególnym miejscu wypraszać obfitość łask na rozpoczynający się nowy rok szkolny i modlić za nauczycieli, wychowawców, uczniów i ich rodziców - podkreśla o. Daniel Szustak, kustosz sanktuarium.

W sobotę o godz. 16.00 z kościoła klasztornego wyruszy na wzgórza kalwaryjskie Droga Krzyżowa. Po niej około godz. 17.30 przy kościele Trzech Krzyży zostanie odprawiona Msza św.

W niedzielę o godz. 09.15 odbędzie się procesja z kościoła klasztornego na Kalwarię, gdzie o godz. 10.00 zostanie odprawiona Suma odpustowa. Przewodniczyć jej będzie o. Grzegorz Sekuła SP z Bolszewa.

Po Eucharystii, od godz. 14.00 na małej scenie przy Pałacu w parku miejskim będzie trwało Rodzinne Popołudnie z Franciszkanami. W programie m.in. Koncert zespołu "Nasze stronë" z Wierzchucina, prezentacja Wspólnot działających przy Sanktuarium, zabawa i niespodzianki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast