Nowy numer 29/2021 Archiwum

Pielgrzymowali do Królowej przejdź do galerii

W sobotę rano, 7 września z wielu kościołów archidiecezji gdańskiej wyruszyły pieszo w kierunku Swarzewa tłumy śpiewających pielgrzymów.

Pierwsze rozmodlone grupy przybyły do sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza już o godz. 12. Z liczącej 2900 wiernych starzyńskiej parafii na pieszą pielgrzymkę wyruszyło ponad 700 pątników. Jak co roku były wśród nich całe rodziny. – Jest to dla nas powodem do dumy – mówi ks. Jan Plottke, proboszcz parafii.

Dzieci, które w tym roku przyjęły pierwszą komunię, udały się do Swarzewa w uroczystych strojach. Na pielgrzymi szlak wyruszyły również wszystkie poczty sztandarowe parafii. W tym roku do tej najliczniejszej grupy pielgrzymkowej dołączyło dodatkowo 80 osób spoza parafii oraz zespół dziecięco-młodzieżowy z Ugoszczy koło Bytowa.

Mieszkańcy Starzyna do domu wracali w niedzielę po uroczystej Sumie odpustowej sprawowanej przez abp. Sławoja Leszka Głódzia.

Odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny potrwa do niedzieli 15 września. Kolejne dni poświęcone są modlitwom za konkretne grupy społeczne. Poniedziałek – dzień modlitw rolników, wtorek – dzień chorych, środa – dzień rodziców, czwartek – dzień kierowców, piątek – dzień młodzieży i sobota – dzień dzieci. W tym czasie codziennie można uczestniczyć w Mszach św. o godzinie 10 i 18. W niedzielę, 15 września na zakończenie odpustu o 11.00 zostanie odprawiona Suma połączona z procesją teoforyczną.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama