Nowy numer 3/2021 Archiwum

Z ziemi włoskiej do Polski przejdź do galerii

W środę, 11 września biskup Simone Giusti z włoskiej diecezji Livorno odwiedził Gdańsk.Towarzyszyło mu 23 pielgrzymów.

Włoscy pielgrzymi w Oliwie spotkali się z abp. Sławojem Leszkiem Głódziem, który towarzyszył im podczas zwiedzania katedry. Goście wysłuchali także koncertu muzyki organowej. Uczestnicy pielgrzymki obejrzeli kompleks cysterski, w którym mieści się muzeum archidiecezjalne.

W Trójmieście włoscy goście odwiedzili jeszcze sopockie molo i gdańską starówkę. Zwiedzili także bazylikę Mariacką oraz kościół św. Brygidy. Na ziemi gdańskiej nocowali w Domu Rekolekcyjnym Archidiecezji Gdańskiej im. Św. Wojciecha w Straszynie.

Wśród pielgrzymów obecny był Polak, ks. Jacek, który od 15 lat pracuje w kurii diecezji Livorno.

Sam biskup Simone Giusti został mianowany ordynariuszem tej włoskiej diecezji w 2007 roku przez papieża Benedykta XVI. Z wykształcenia jest architektem i autorem projektów kilkunastu kościołów. Diecezja Livorno leży w metropolii Pizy. Livorno to miasto i gmina we włoskiej Toskanii, na wybrzeżu Morza Liguryjskiego. Jest drugim co do wielkości, po Florencji, miastem regionu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama