Nowy numer 30/2021 Archiwum

Złote Lwy dla "Idy"

38. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni dobiegł końca. Nagrodę główną, Złote Lwy, zdobyła "Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Srebrne Lwy przypadły filmom: "Chce się żyć" Macieja Pieprzycy oraz "W imię…" Małgorzaty Szumowskiej.

Historia młodej zakonnicy, która w przeddzień ślubów zakonnych dowiaduje się o swoim żydowskim pochodzeniu i odkrywa ponure wojenne losy swojej rodziny, została nagrodzona przez jury konkursu głównego 38. FPFF w Gdyni. Nagrodę za najlepszą rolę żeńską zdobyła Agata Kulesza, która "Idzie" zagrała komunistyczną prokurator. Andrzej Chyra otrzymał nagrodę za najlepszą rolę męską w filmie "W imię…" Małgorzaty Szumowskiej, która za swój film otrzymała nagrodę dla najlepszego reżysera.

Nagroda specjalna jury przypadła Kasi Rosłaniec za odwagę formy i treści, a także za szczególne, unikatowe walory artystyczne za film "Bejbi blues" i Sławomirowi Fabickiemu za film "Miłość".

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni to jedna z największych imprez filmowych w Polsce. Tegoroczna edycja odbywała się od 9 do 14 września w gdyńskim Multikinie oraz niedawno otwartym po remoncie Teatrze Muzycznym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama