Nowy numer 30/2021 Archiwum

Festiwal Niepokornych

W dniach 19-21 września w Teatrze Miejskim w Gdyni (ul. Bema 26), Klubie Muzycznym "Ucho" oraz Klubie Filmowym odbędzie się piąta edycja festiwalu filmów dokumentalnych "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci".

W czasie Festiwalu zostaną zaprezentowane sylwetki tych, których chciano wymazać z kart historii. Dziedzictwo żołnierzy niezłomnych, niepokornych i w konsekwencji wyklętych z powodu nie ugięcia się przed sowieckim okupantem.

Od czwartku do soboty odbędą się liczne projekcje filmowe, koncerty, warsztaty, spotkania i dyskusje ze świadkami historii, naukowcami, twórcami, które pozwolą poznać prawdę o trudnych czasach PRL i odpowiedzieć na pytania m.in. jak tę prawdę historyczną przekładać na język filmu?

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest wolny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc w Teatrze Miejskim w Gdyni oraz w Klubie Muzycznym "Ucho" wszyscy, którzy chcą uczestniczyć w Gali Otwarcia i Zamknięcia Festiwalu oraz w koncercie "Panny Wyklęte", proszeni są o nadsyłanie swoich zgłoszeń na adres e-mail: biuro@festiwalnnw.pl z informacją w jakim wydarzeniu chcą wziąć udział, tzn. Gala Otwarcia, Gala Zamknięcia, koncert "Panny Wyklęte".

Szczegóły na stronie: http://festiwalnnw.pl/.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama