Nowy numer 31/2022 Archiwum

Biegać każdy może

- Celem biegów ulicznych organizowanych w poszczególnych dzielnicach Gdańska jest integracja mieszkańców miasta, a także promocja aktywnego trybu życia - wyjaśnia Kamil Sośniak, radny osiedla Zaspa-Młyniec, organizator wydarzenia.

W najbliższą niedzielę 22 września odbędzie się kolejna V edycja Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska. Organizatorzy zapraszają na osiedle Strzyża obok Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie będzie znajdować się zarówno start jak i meta. Zawodnicy wystartują w dwóch kategoriach wiekowych. Dzieci i młodzież gimnazjalna przebiegną pętlę 1,2 km, a dorośli trasę liczącą 4,8 km.

Po wszystkich biegach będzie miała miejsce uroczysta dekoracja zwycięskich trójek z każdej kategorii wiekowej. Najszybsi biegacze otrzymają puchary, medale oraz nagrody - kosmetyki NIVEA, biżuterię GL-Art oraz kubki Miasta Gdańsk. Wszyscy zawodnicy wezmą także udział w loterii, w której można wygrać sprzęt elektroniczny, gadżety sportowe czy pamiątkowe koszulki Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska. Do rąk zwycięzców biegu głównego trafi Puchar Prezydenta Miasta Gdańska.

Otwarcie biura zawodów i wydawanie numerów startowych nastąpi o godz. 11.00. Bieg podstawówek odbędzie się o godz.13.10, a wyścig gimnazjum o godz. 13.35. Bieg główny zaplanowany jest na godz. 14:00. Wszyscy chętni do udziału w zawodach mogą zapisać się na stronie: www.dzielnicebiegaja.pl. Start w wyścigu jest bezpłatny.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama