Nowy numer 30/2021 Archiwum

Mocni w wierze, przeciwstawiajcie się złu

W sobotę, 21 września rozpoczyna się ważny kongres w Rumi, zorganizowany z okazji Roku Wiary i 65. rocznicy śmierci Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda.

Ogólnopolski Kongres "Mocni w wierze, przeciwstawiajcie się złu" rozpocznie się uroczystą Mszą św. o godz. 10.00 w parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi (ul. Dąbrowskiego 26).

Obrady o godz. 11.30 otworzą ks. Kazimierz Chudzicki, proboszcz Sanktuarium oraz Joanna Olbert, prezes Akcji Katolickiej rumskiej parafii.

W pierwszej części spotkania głos zabiorą: ks. prof. dr hab. Stanisław Wilk SDB z Lublina, ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz TChr z Poznania oraz red. Jerzy Marlewski z Warszawy, którzy opowiedzą o życiu Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda. O godz. 13.15 odbędzie się natomiast prezentacja wystawy "Prymas Polski Kard. August Hlond – Bogu i Ojczyźnie”.

W drugiej części spotkania o wierze i przeciwstawianiu się złu opowiedzą: ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz z Lublina, o. prof. dr hab. Jacek Salij OP z Warszawy i ks. prof. dr hab. Andrzej Maryniarczyk SDB z Lublina. Zakończenie kongresu planowane jest na godzinę 16.00.

Ogólnopolski Kongres "Mocni w wierze, przeciwstawiajcie się złu" odbędzie się pod patronatem honorowym Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama