Nowy numer 30/2021 Archiwum

Pomóż Tadziowi

Tadzik ma 14 lat i miesiąc temu wykryto u niego białaczkę. Tylko przeszczep szpiku może uratować mu życie.

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku rozpocznie się 24 września. Potrwa od 13.00 do 18.00 w punkcie pobrań materiału Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Gdańsk ul. Dębinki 7, budynek nr 8.

Od 15.00 do 18.00 będzie miała miejsce zbiórka krwi. Rejestracja dawców szpiku odbywać się będzie tylko dla Tadzia. Osoby od 18 do 50 lat chcące zostać dawcą szpiku będą przyjmowane poza kolejnością. Rodzice chłopca proszą o pomoc.

Im więcej potencjalnych, niespokrewnionych dawców, tym większe są szanse znalezienia odpowiedniego dawcy. Na znalezienie go wpływa częstość występowania podobnych antygenów w określonej populacji. Dlatego najłatwiej jest znaleźć dawcę w tym samym obszarze etnicznym.

Dawcami nie mogą być zakażeni wirusem HIV, cukrzycy, astmatycy, epileptycy, osoby po przebytym zawale serca, kobiety w ciąży, chorzy na gruźlicę i łuszczycę oraz osoby posiadające tatuaż.

Dodatkowe i formacje o dawstwie szpiku można znaleźć na stronie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego www.szpik.gumed.edu.pl.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama