Nowy numer 38/2023 Archiwum

Mistrzowski tramwaj

Z okazji Mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn, które Polska organizuje razem z Danią, jeden z gdańskich tramwajów został oklejony wizerunkami siatkarzy oraz datami poszczególnych rozgrywek.

Specjalnie oklejony pojazd to tramwaj typu N8C, popularnie zwany "Dortmundem". Można go zobaczyć na różnych trasach na terenie całego Gdańska. - To już tradycja, że duże i ważne wydarzenia w Gdańsku honorujemy specjalnymi, dedykowanymi im tramwajami. Z jednej strony jest to dodatkowa forma promocji, z drugiej praktyczna informacja dla gdańszczan - mówi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

W mieście nad Motławą od 20 do 25 września rozgrywane są wszystkie mecze grupy B (Polska, Francja, Turcja, Słowacja), a także baraże i dwa mecze ćwierćfinałowe. Kibice mogą oglądać zmagania wszystkich drużyn biorących udział w mistrzostwach w specjalnej Strefie Kibica, w centrum miasta, na Targu Węglowym.

Polska część Mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn odbywa się w dwóch miejscach: Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu (10 meczów - 6 w gr. B oraz po 2 baraże i ćwierćfinały) i Hali Sportowo-Widowiskowej w Gdyni (6 meczów gr. D). Półfinały (28 września) oraz finał i mecz o trzecie miejsce (29 września) zostaną rozegrane w Kopenhadze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast