Nowy numer 30/2021 Archiwum

Pendolino w Gdańsku

Siedmiowagonowy skład Pendolino ma prawie 190 metrów długości i posiada 402 miejsca siedzące.

W ramach Targów Kolejowych Trako, przy peronie SKM Stadion Expo 26 września podstawiony został pociąg Pendolino.

Pendolino to włoska nazwa szybkich pociągów, pochodząca od słowa "wahadełko". Są to pociągi zespołowe, czyli nie mają osobnej lokomotywy, za to są wyposażone w napęd pod wagonami. Składy dla Polski nazwano Nuovo Pendolino EMU 250, co oznacza "Nowe Pendolino - elektryczna jednostka trakcyjna do prędkości 250 km/h".

W całym pociągu dostępny jest internet, przy każdym fotelu znajduje się gniazdko 230 V do indywidualnego podłączenia np. laptopa. Wyświetlacze wewnętrzne będą informować o numerze, trasie i relacji pociągu, zbliżaniu się kolejnej stacji czy prędkości maksymalnej w danym momencie.

Zgodnie z zapowiedziami ministra Sławomira Nowaka szybkim pociągiem Pendolino pojedziemy z Gdańska do Warszawy już w 2014 roku. Pendolino ma pokonać tę trasę w czasie 2 godzin i 30 minut.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama