Nowy numer 25/2018 Archiwum

Leśnicy w archikatedrze przejdź do galerii

Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem metropolity w dniu św. Franciszka z Asyżu została odprawiona w archikatedrze oliwskiej. Uczestniczyli w niej pracownicy Lasów Państwowych.

- Las, woda, zielona przestrzeń to znaki piękna, to także znaki dobra tak potrzebne człowiekowi. To natura i przyroda. Święty Franciszek dał przykład, nazywając ptaki i zwierzęta braćmi. To papieżowi Janowi Pawłowi II zawdzięczamy, że ogłosił Franciszka patronem ekologów, leśników, pracowników leśnych. W rodzinach leśników jest dobry duch, wiele powołań. Sam widziałem, jak po tych lasach słuchają Radia Maryja, oglądają Telewizję Trwam, bo do kościoła daleko. A postawy ekologicznej was uczyć nie trzeba. I życzę wam, byście dalej byli strażnikami tego wielkiego dobra i odczytywali w naturze dzieło Bożego stworzenia i samego Pana Boga - powiedział do zgromadzonych w archikatedrze metropolita Sławoj Leszek Głódź.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma