Nowy numer 33/2018 Archiwum

Transmisja Mszy świętej

Eucharystii w sanktuarium pw. Wniebowzięcia NMP przewodniczył arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Obok metropolity gdańskiego w Mszy uczestniczyli przedstawiciele Kościoła gdańskiego oraz kustosz sanktuarium ks. prał. Edward Szymański i księża z okolicznych parafii.

Msza miała szczególnie uroczysty charakter. Wśród wiernych nie zabrakło przedstawicieli lokalnego samorządu z wójtem gminy Błażejem Konkolem. Poczty sztandarowe wystawili działacze lokalnych organizacji, straż pożarna, miejscowa szkoła.

- W Ewangelii dzisiejszego dnia apostołowie zwracają się do Jezusa z prośbą: "Przymnóż nam wiary!” – mówił do zgromadzonych abp Sławoj Leszek Głódź. - Jakby nie wystarczyło im to źródło, z którego czerpią! Byli przecież świadkami Jezusowej drogi, Jego słów, czynów, cudów. Odpowiedź Jezusa może zdziwić. Mówi im, że wystarczy im wiara, ot, taka mała – niczym ziarno gorczycy. Skoro jest – nawet w takim, zda się, niewielkim wymiarze – to wystarcza. Może nie po to, aby wyrywać wkorzenioną głęboko w glebę morwę. Ale aby wyruszyć z Bogiem w drogę, której kierunek On wskazuje. Być gotowym na zbudowanie tego niewidzialnego, niemniej trwałego mostu, wspartego na potężnych filarach miłości i zaufania. Mostu między człowiekiem a Bogiem, między stworzeniem a Stwórcą. Wybrać w sposób świadomy los sługi, wykonawcy Bożych rozrządzeń. Do tego właśnie potrzebna jest wiara – choćby tak mała, jak ziarnko gorczycy. Do tego potrzebne jest nawiązanie osobistego stosunku z Chrystusem. To On przecież – mówi o tym św. Paweł Apostoł w Liście do Filipian – aby nas wyzwolić z niewoli grzechu, "nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi”. W ten sposób pokazał nam, że każdy z nas, grzeszny człowiek, może być posłuszny Bogu. Może wypełnić wolę Niebieskiego Ojca, jeśli przyjmie Jego przykazania, które będą dlań drogowskazami życia. Przez swoje posłuszeństwo Ojcu Chrystus ukazał nam drogę Zbawienia. Polega ona na pełnieniu woli Ojca, na przyjęciu postawy sługi. "Słudzy nieużyteczni jesteśmy, wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać" – takiej postawy uczy Jezus swoich apostołów – mówił arcybiskup.

Metropolita pozdrowił też wszystkich wiernych w Polsce i na całym świecie, którzy za pośrednictwem Telewizji Polonia oglądali transmisję Mszy św.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma