Nowy numer 28/2018 Archiwum

Rzecz o niepokornych

"Niepokorni z Topolówki" to tytuł książki naszego redakcyjnego kolegi Jana Hlebowicza. Wydawcą publikacji jest gdański oddział Instytutu Pamięci Narodowej.

Wszyscy zainteresowani dziejami młodzieżowej opozycji w Gdańsku, losami uczniów „Topolówki” i historią szkoły, będą mogli spotkać się z autorem książki w czwartek 10 października, w auli III Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Westerplatte przy ul. Topolowej 7 w Gdańsku-Wrzeszczu o godz. 10.45.

Autor, sam będący absolwentem „Topolówki”, przeprowadził kilkadziesiąt wywiadów z dawnymi uczniami szkoły, zaangażowanymi w opozycyjne przedsięwzięcia na terenie placówki, prześledził zapisy w archiwach IPN i innych instytucji dokumentujących działalność opozycyjną z okresu PRL-u. Efektem jego pracy jest publikacja nie tylko obrazująca opozycyjne postawy uczniów i części kadry pedagogicznej, ale i stanowiąca próbę ustalenia genezy antysystemowego zaangażowania młodzieży z tej właśnie szkoły.

Na czwartkowe spotkanie, podczas którego będzie można kupić książkę w promocyjnej cenie, zaproszeni zostali m.in. absolwenci III LO, w tym znani obecnie przedstawiciele świata polityki, mediów czy nauki.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma