Nowy numer 28/2018 Archiwum

Marsz dla Życia i Rodziny

- Marsz dla Życia i Rodziny jest odpowiedzią na wezwanie papieża Franciszka, abyśmy "wychodzili na ulice w obronie wartości i czynili raban" - mówi Waldemar Jaroszewicz, przewodniczący "Civitas Christiana" w Gdańsku, współorganizator wydarzenia.

Po raz czwarty 13 października Stowarzyszenie "Civitas Christiana", Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia wraz z innymi organizacjami katolickimi oraz wydziałami Duszpasterskim i Katechetycznym Kurii Metropolitarnej organizują w Gdańsku Marsz dla Życia i Rodziny.

Zbiórka na placu Solidarności zaplanowana jest od 15.00. Okres oczekiwania umili koncert zespołu AMDG. Pochód rozpocznie się o 15.30, a zakończy w bazylice mariackiej modlitwą różańcową w intencji dzieci nienarodzonych. Hasło tegorocznej edycji brzmi: "Brońmy godności rodziny".

Marsz będzie również formą radosnego oczekiwania na uroczystość kanonizacyjną bł. Jana Pawła II. - Ojciec święty, szerząc „cywilizację miłości”, bronił godności i świętości ludzkiego życia oraz rodziny. Postawił nam to jako zadanie na trzecie tysiąclecie. Odpowiedzmy na to wezwanie Jana Pawła II. Niech ten wspólny Marsz dla Życia i Rodziny będzie dla nas i naszych rodzin wyjątkowym dziękczynieniem za błogosławionego papieża Polaka - mówi W. Jaroszewicz.

- Przyjdźmy całymi rodzinami i zaprośmy przyjaciół. Przynieśmy ze sobą kolorowe chusty, którymi będziemy machać. Dajmy do rąk naszych dzieci papieskie i polskie chorągiewki, które na pewno są w naszych domach - apelują organizatorzy. - To będzie radosny marsz - dodają.  

Patronat nad wydarzeniem objął abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

Relacja z marszu na gdansk.gosc.pl oraz w 42. numerze "Gościa Gdańskiego".

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma