Nowy numer 15/2024 Archiwum

O dialogu i relacjach międzyludzkich przejdź do galerii

Kilkuset gimnazjalistów i licealistów z terenu archidiecezji gdańskiej uczestniczyło w Wieczorze Modlitwy Młodych zorganizowanym w parafii śś. ap. Piotra i Pawła w Pucku.

Przewodnim tematem spotkania był problem dialogu i jego rola w budowaniu relacji międzyludzkich. Blok ewangelizacyjny przygotowali dziennikarze mediów katolickich: Gościa Niedzielnego i Radia Plus.

Około 19.00 pucka fara zaczęła się wypełniać młodymi ludźmi, którzy przybyli na spotkanie wraz ze swoimi duszpasterzami z Gdyni, Gdańska, Rumi, Luzina, Mrzezina, Starzyna, Leźna, Wejherowa oraz Pucka. Po radosnym śpiewie i uwielbieniu Pana, blok ewangelizacyjny poprowadzili Michał Turek, Radio Plus i ks. Rafał Starkowicz, Gość Niedzielny. Dziennikarze poruszyli kwestie: roli dialogu w budowaniu relacji, zaburzeń dialogu, kłamstwa i manipulacji w wypowiedziach. - Informacja, która docierała do człowieka, miała zawsze w niezwykłe znaczenie. To znaczenie jest dzisiaj jeszcze większe. Żyjemy w czasie, gdy przekaz medialny przekłada się na konkretne decyzje ludzi. Dotyczy to wszystkich sfer życia: od ideologii i osobistych przekonań, po wybory dotyczące przyszłości państwa. To bardzo ważne, aby przekaz dokonywany przez media był zgodny z prawdą. Inaczej ludzkie decyzje opierać się będą o fikcję. Nie będą miały rzeczywistych podstaw - mówił ks. Rafał Starkowicz. - Ludzie różnią się między sobą nie tylko zewnętrznie. Potrzeba wielkiego szacunku dla drugiego człowieka. aby prawdziwie go poznać i móc budować z nim wspólną przyszłość - dodał.

Dla młodzieży przygotowano również konkurs z nagrodami. 

Po przerwie na herbatę, około 23.00 odbyło się czuwanie przed Najświętszym Sakramentem.

Kolejny Wieczór Modlitwy Młodych odbędzie się 15 listopada w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku-Chełmie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy