Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nagrodą jest Królestwo Boże

W nekropoliach archidiecezji gdańskiej, podobnie jak w całej Polsce, w dniu Wszystkich Świętych odprawione zostały Msze.

Eucharystię na cmentarzu komunalnym w Pruszczu Gdańskim poprowadził proboszcz tamtejszej parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, ks. Stanisław Łada, wspólnie z kapłanami z terenu wszystkich pruszczańskich parafii. Odwiedzający groby swoich bliskich wierni, rozproszeni po całej nekropolii, mogli wysłuchać słów Ewangelii oraz homilii dzięki specjalnym głośnikom.

- Mówi Jezus: Rozraduje się serce wasze, a radości nikt nie zdoła wam odebrać. Dlatego nie lękajcie się świętości, uczcie się tej świętości, choćby brakowało sił i nadziei – mówił do zgromadzonych kapłan.- Przychodźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was pokrzepię. Droga błogosławieństw to nie droga, którą proponuje świat. Wszyscy święci cieszący się życiem wiecznym, ci znani i ci nieznani, taką drogą jednak podążali. Jest więc ona możliwa. Byli oni święci, bo byli ubodzy w duchu, to znaczy, byli otwarci na Boga, na Jego obecność, na Jego słowa. Byli świadomi całkowitej zależności od Niego. W Nim szukali światła i siły. Dlatego nagrodą dla nich jest Boże Królestwo.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama