Nagrodą jest Królestwo Boże

W nekropoliach archidiecezji gdańskiej, podobnie jak w całej Polsce, w dniu Wszystkich Świętych odprawione zostały Msze.

Eucharystię na cmentarzu komunalnym w Pruszczu Gdańskim poprowadził proboszcz tamtejszej parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, ks. Stanisław Łada, wspólnie z kapłanami z terenu wszystkich pruszczańskich parafii. Odwiedzający groby swoich bliskich wierni, rozproszeni po całej nekropolii, mogli wysłuchać słów Ewangelii oraz homilii dzięki specjalnym głośnikom.

- Mówi Jezus: Rozraduje się serce wasze, a radości nikt nie zdoła wam odebrać. Dlatego nie lękajcie się świętości, uczcie się tej świętości, choćby brakowało sił i nadziei – mówił do zgromadzonych kapłan.- Przychodźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was pokrzepię. Droga błogosławieństw to nie droga, którą proponuje świat. Wszyscy święci cieszący się życiem wiecznym, ci znani i ci nieznani, taką drogą jednak podążali. Jest więc ona możliwa. Byli oni święci, bo byli ubodzy w duchu, to znaczy, byli otwarci na Boga, na Jego obecność, na Jego słowa. Byli świadomi całkowitej zależności od Niego. W Nim szukali światła i siły. Dlatego nagrodą dla nich jest Boże Królestwo.

« 1 »