Nowy numer 15/2024 Archiwum

Wybrali życie przejdź do galerii

- Źródło świętości jest nie w człowieku, ale w Bogu. Jeżeli zanurzę swoje życie w Panu Bogu, mogę być świętym. To Łaska Boża nas zmienia - podkreślał w nauczaniu w gdańskim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa ks. Krzysztof Ławrukajtis, kierownik Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

W wielu parafiach archidiecezji, w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych, odbyły się spotkania modlitewne pod zbiorczym hasłem „Holy Wins” czyli „Święty Zwycięża”. W organizację spotkań włączyły się m.in. młodzieżowe wspólnoty modlitewne i grupy charyzmatyczne.

Modlitwę w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przygotowali wraz z ks. Krzysztofem Ławrukajtisem klerycy Gdańskiego Seminarium Duchownego. Nauczanie, świadectwa, adoracja Najświętszego Sakramentu - to tylko niektóre punkty spotkania, w którym uczestniczyło ponad 300 osób.

- Dzisiejszego wieczora wybraliśmy życie, a nie śmierć - mówił do zgromadzonych jeden z prowadzących spotkanie kleryków.

Ks. Krzysztof podkreślał w swoim słowie prawdę, że każdy powołany jest do świętości. - Miłość, którą Bóg daje jest najważniejsza. Bóg pokazuje, że jego miłość jest w każdym człowieku! Kiedy tak po ludzku już nic naprawdę nie masz, to możesz dać rzecz najważniejszą - miłość - zaznaczał.

Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu zgromadzeni odśpiewali Litanię do Wszystkich Świętych. Gdy się rozpoczęła, z przedsionka wyruszyła uroczysta procesja z relikwiami. Znalazły się one później na specjalnym stoliku, pomiędzy wiernymi a ołtarzem. Po cichej adoracji przyszedł czas na spontaniczne uwielbienie. Spotkanie zakończyło się po godzinie 22.

Modlitwy organizowane w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych są próbą przywrócenia właściwego sposobu przeżywania najważniejszej uroczystości ku czci świętych, która od pewnego czasu trywializowana jest przez zapożyczone z kultury zachodniej Halloween.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy