Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Uratowani Miłością

Koncert zorganizowały wspólnie Duszpasterstwo Akademickie działające przy sanktuarium, chór młodzieży z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku oraz zespół Boży Spontan, także ze Szkoły Muzycznej.

Inspiracją dla koncertu był kończący się w Kościele Rok Wiary, a jego założeniem było ukazanie wątpiącego, zagubionego młodego człowieka. Spotyka on na swojej drodze wielu ludzi – znajomych, przyjaciół, którzy pokazują mu sens wiary, którzy zachęcają go, aby otworzył swoje serce dla Jezusa i dał mu się poprowadzić. Koncert był swoistą opowieścią, w której człowiek spotyka Jezusa, bo to On ratuje nas swoją miłością. Główny bohater zbliża się do Jezusa, rozpoczyna z Nim swoją przygodę. Dialogi prowadzone przez Duszpasterstwo Akademickie przeplatane były 15 utworami przygotowanymi przez Szkołę Muzyczną. Wśród utworów, których wysłuchała kilkusetosobowa publiczność, były m.in.: „Liczy się każdy dzień”, „Talitha kum”, „Powietrzem moim jest” i „Niepojęty, niezmierzony”. Finałowy, dynamiczny i radosny utwór związany jest z tytułem koncertu - „Uratowani” - zespołu TGD. Widzowie - w większości młodzi ludzie (gimnazjaliści i licealiści) - nagrodzili artystów gromkimi oklaskami.

- Mam nadzieję, że to nie pierwszy raz, kiedy ewangelizujemy i dajemy świadectwo naszej przynależności do Chrystusa - powiedział nam organizator ks. Adam Kołkiewicz. - On swoją miłością nas uratował, dlatego jesteśmy „Uratowani Miłością”.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama