Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Powstaje centrum dowodzenia PKM

Uroczystość była okazją do podsumowania efektów pierwszego półrocza prowadzenia prac budowlanych na trasie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Jak dotąd wykonano 30 procent inwestycji i jest to więcej niż zakładano w planach inwestycyjnych na ten okres.

Budynek Lokalnego Centrum Sterowania PKM to dwupiętrowy obiekt przy ul. Budowlanych, w pobliżu przystanku PKM Matarnia. Centrum pomieści systemy informatyczne i sterujące Koleją. Montaż wyposażenia rozpocznie się wiosna przyszłego roku.

Kolej ma być gotowa 30 kwietnia 2015 roku. Cała jej trasa ma mieć długość 18 kilometrów i połączy Gdańsk z portem lotniczym w Rębiechowie. Dalej będzie się rozwidlać w kierunku Gdyni i Kościerzyny. Koszt inwestycji to niemal miliard złotych.

Powstaje centrum dowodzenia PKM  

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama