Nowy numer 48/2020 Archiwum

Policzmy się

Przy drodze rowerowej w centrum Wrzeszcza zamontowany został jeden z pierwszych w Polsce system zliczający rowerzystów.

Urządzenie pojawiło się przy al. Grunwaldzkiej, pomiędzy ulicami Konopnickiej i Dmowskiego.  Na wyświetlaczu podana zostanie liczba rowerzystów, którzy danego dnia jadą trasą w obydwu kierunkach, liczba rowerzystów na trasie w skali roku oraz dodatkowo aktualny czas, data i temperatura powietrza.

Pomiar natężenia ruchu rowerowego odbywać się będzie automatycznie dzięki czujnikom, tzw. pętlom indukcyjnym, zatopionym w nawierzchni drogi rowerowej i zliczającym przejeżdżających rowerzystów.

Zakup systemu zliczającego rowerzystów za kwotę 71 340 złotych sfinansowano ze środków unijnego projektu abc.multimodal.

- W projekt ten oprócz miasta Gdańsk zaangażowane są Rostok, Kalmar i prorowerowe organizacje pozarządowe. Jego celem jest podnoszenie znaczenia rowerów jako środka transportu w miastach poprzez zmianę nastawienia polityków, planistów miejskich oraz mieszkańców. Chodzi o to, aby lepiej zintegrować ruch rowerowy z systemem transportu publicznego i zmienić kulturę przemieszczania się - informuje Magdalena Szymańska z Referatu Mobilności Aktywnej.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama