Nowy numer 48/2020 Archiwum

Made in Gdańsk

Może chcielibyśmy, by papież całemu Kościołowi ogłosił na Placu św. Piotra: „Oto z Polski przychodzi lekarstwo na bolączki współczesnego świata”.

Sama, znając już Miserikordynę i wiedząc, że to specyfik „Made in Poland”, trochę oczekiwałam tego komentarza… Ale potem już się cieszyłam, że pozostaliśmy w cieniu jako Polacy. Niech się nikt nie chlubi – nawet gdańszczanie – a uniwersalne odkrycie niech służy wszystkim, bez wyjątku (przeczytaj tekst Dobrze robi na serce)

Kiedyś o zakonnicy, która umierała w Łagiewnikach, nie wiedział nikt. Obecnie w wielu zakątkach świata jest znana, kochana i czczona. Nie tyle jako Polka, co jako Sekretarka i Apostołka Bożego Miłosierdzia. Z wdzięcznością. Za przypomnienie światu, że Pan Bóg bardziej niż Sędzią jest Ojcem .„Nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, otwieram wpierw na oścież drzwi miłosierdzia Mojego”. Miserikordyna jest taką radosną i „podaną lekko” kontynuacją tego, co streszcza „Dzienniczek”: że w Bożym Miłosierdziu świat znajdzie ukojenie. Że rozkoszą Jezusa są dusze odwołujące się do Jego Miłosierdzia. Takim duszom udziela łask „ponad ich życzenia” (por. Dz 1146).

W Jego ranach jest nasze zdrowie. Niech specyfik polecony w niedzielę przez Franciszka z pewnym przymrużeniem oka, ale tak naprawdę całkiem „na serio”, będzie aplikowany często i z radością. Skutek dla duszy, a może i dla ciała, gwarantowany!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • smutna refleksja
  18.11.2013 09:14
  Na razie w Gdańsku co tydzień z ambony słyszymy głównie o pieniądzach. Kasa, kasa, kasa... Przesadzają!
 • Marek
  18.11.2013 12:45
  Az się prosi, by klerycy zaaplikowali ludziom serie skupień, rekolekcji i pokazali jak działa to lekarstwo na nich i jak może działać na innych (w tej kolejności)
  doceń 3
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama