Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wielki odkrywca i naśladowca świętych przejdź do galerii

- My, jako wyznawcy Chrystusa, już od godziny naszego chrztu zostaliśmy zaproszeni do udziału w Jego Królestwie. Zostaliśmy zaproszeni, aby to Królestwo budować w sobie, ale też i wokół siebie - mówił ks. Leszek Woźnica COr w czasie homilii na rozpoczęcie roku bł. Edmunda Bojanowskiego.

Parafia pod wezwaniem bł. Edmunda Bojanowskiego uroczystą Mszą św., sprawowaną w czwartek 14 listopada, rozpoczęła Rok bł. Edmunda Bojanowskiego. Otwarcie Roku poprzedzone zostało czterodniowymi rekolekcjami parafialnymi, które poprowadził ks. Leszek Woźnica ze Zgromadzenia Filipinów w Gostyniu. - Do dzisiejszego wydarzenia przygotowała nas także trwająca od trzech lat peregrynacja obrazu bł. Edmunda, który nawiedzał rodziny naszej parafii – podkreśla ks. proboszcz Andrzej Gierczak.

W czasie Eucharystii ks. Jan Plottke, proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Starzynie dokonał poświęcenia figury patrona rumskiej parafii. - Edmund Bojanowski całym sercem pragnął, aby wszyscy ludzie stali się uczestnikami Królestwa Bożego - mówił w homilii ks. Woźnica. - Był on wielkim odkrywcą i naśladowcą Świętych. Ręcznie przepisywał żywoty Świętych i rozsyłał ludziom – kontynuował.

Ks. proboszcz Andrzej Gierczak zapowiada, że do 14 listopada 2014 roku, czyli do 200. rocznicy urodzin patrona, w parafii będą odbywały się specjalne nabożeństwa ku czci błogosławionego, w każdą drugą niedzielę miesiąca będą głoszone kazania o jego charyzmacie, w codziennym różańcu na zakończenie odmawiana będzie modlitwa do bł. Edmunda w intencji parafii i o dar kanonizacji. Latem natomiast zorganizowana zostanie pielgrzymka do miejsc związanych z życiem i działalnością bł. Edmunda.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama