Filmowe sztuczki i nie tylko

W niedzielę 17 listopada Gdyńska Szkoła Filmowa otworzyła drzwi dla mieszkańców Trójmiasta. Specjalnym gościem wydarzenia była aktorka Katarzyna Figura.

Poza spotkaniem z gwiazdą zwiedzający mogli podejrzeć pracę aktorów, wziąć udział w castingu, poznać techniki tworzenia storyboardu (scenopisu obrazkowego) i animacji filmowej, a także zobaczyć, jak pracuje reżyser.

W czasie dnia otwartego w Gdyńskiej Szkole Filmowej można było także spotkać się ze studentami, wykładowcami i pracownikami szkoły. Niewątpliwym hitem okazał się makijaż z filmu grozy, który charakteryzatorki nakładały chętnym na twarz. Przed budynkiem szkoły (ul. Wrocławska) odbył się także pokaz realizacji sceny filmowej. Wzięli w niej udział  zawodowi aktorzy. Użyto profesjonalnego sprzętu filmowego i zainscenizowano prawdziwy plan zdjęciowy. Dla chętnych przygotowano również specjalne pokazy filmów studentów i absolwentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

Gdyńska Szkoła Filmowa (Policealne Niepubliczne Studium Filmowe) powstała w styczniu 2010 roku z inicjatywy Wojciecha Szczurka, prezydenta Miasta Gdyni, Leszka Kopcia, dyrektora Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Roberta Glińskiego, rektora PWSFTViT w Łodzi i Jerzego Radosa, pomysłodawcy i realizatora Pomorskich Warsztatów Filmowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..