Trwa Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to szeroka oferta wydarzeń w ramach, których przedsiębiorcy, szkoły, uczelnie wyższe oraz instytucje i organizacje pozarządowe wspólnie podejmują działania na rzecz promowania i rozwoju przedsiębiorczości w swoich krajach.

- Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości jest agendą miejską, zatem to my realizujemy wszystkie imprezy zaplanowane na okres od 18 do 24 listopada - wyjaśnia Monika Antkowiak, koordynująca akcję. - Główną instytucją realizującą zadania w ramach Tygodnia jest Agencja Rozwoju Pomorza, a my wspieramy te działania na terenie Gdyni. Robimy to już od sześciu lat, więc mamy pewne doświadczenie i znamy potrzeby i oczekiwania naszych lokalnych przedsiębiorców. W tym roku główny nacisk położyliśmy na e-biznes i marketing internetowy. Prowadzimy na przykład warsztaty i wykłady z zakresu sprzedaży internetowej, radcy prawni i przedstawiciele biur rachunkowych mówią podczas spotkań o korzyściach i zagrożeniach związanych z tą formą przedsiębiorczości. Udzielają porad, jak tych zagrożeń uniknąć.

Jak zapewnia nasza rozmówczyni, frekwencja podczas tych spotkań jest bardzo duża. Podobnie zresztą, jak w czasie cyklicznych warsztatów realizowanych nie tylko podczas Tygodnia Przedsiębiorczości, ale przez cały rok.

- Warto dodać, że spory nacisk kładziemy na biznesową edukację młodzieży – mówi Monika Antkowiak. – Najbliższy piątek 22 listopada jest dedykowany właśnie młodym ludziom. Chcemy uczyć ich właściwych postaw przedsiębiorczych. Podczas spotkań, jakie prowadzimy w szkołach, mówimy o praktycznych stronach prowadzenia biznesu. A od 25 do 29 listopada będzie trwał Europejski Tydzień Małych i Średnich Przedsiębiorstw organizowany przez Fundację Gospodarczą w Gdyni i GCWP.

Tydzień Przedsiębiorczości trwa, a w jego ramach odbędzie się jeszcze szereg imprez, które z pewnością zainteresują przyszłych biznesmenów oraz tych, którzy o biznesie wiedzą już prawie wszystko. Szczegółowy program wydarzeń można znaleźć tutaj.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..