Rap ewangelizacyjny

- Jeżeli w swoim życiu się pogubiłeś i cały świat ci wciska, że jesteś do niczego, to nie słuchaj tych bzdur, ale zwróć się do Boga. On cię może pokrzepić i zmienić - nawoływał podczas koncertu Arci.

Około sto osób zgromadził koncert, który odbył się 22 listopada w Domu Kultury w Rumi. Występujący na scenie raper Arci porwał młodzież nie tylko rytmiczną, wykonywaną z prawdziwą wirtuozerią muzyką, ale także niebanalnymi tekstami utworów. Po pewnym czasie dołączył do niego pochodzący z Nigerii - Bobby, który obecnie mieszka w Gdyni. Wychwalające Jezusa utwory przeplatane były słowami świadectwa nawrócenia, jakiego doświadczył Arci.

Podczas koncertu w kilku zdaniach przybliżył on uczestnikom sytuację swego kraju, Armenii, która przez wieki musiała się opierać islamizacji. - Bardzo dużo dzieciaków poginęło w na wojnie, broniąc chrześcijaństwa. To nie jest śmieszne, kiedy dowiadujesz się, że twój ziom zginął na wojnie. Kiedy matka dowiaduje się, że straciła swojego syna. To nie jest śmieszne kiedy widzisz, że ludzie do siebie strzelają. Dziękujcie Bogu, że żyjecie w kraju, gdzie macie co jeść, gdzie macie dach nad głową - mówił do zgromadzonych.

Rap ewangelizacyjny   Plakat zapowiadający koncert ks. Rafał Starkowicz /GN Opowiadając historię swojego życia raper nie krył, że jako młody człowiek, żyjący już w Polsce, popadł w uzależnienie od narkotyków i alkoholu. - Pewnego dnia pomyślałem że nie chcę takiego życia, bo robię szkodę sobie i moim rodzicom. Zrozumiałem, że jestem uzależniony od tego wszystkiego. W wyjściu z tego wszystkiego pomogła mi jedna jedyna osoba. To jest Wszechmogący Bóg - Jezus. Wysłuchał moją modlitwę i znienacka zaczął mnie uwalniać. Jestem Mu za to wdzięczny. Bóg wlał w moje serce prawdziwą radość. Spełniły się moje marzenia. Doświadczyłem Jego miłości. Bóg nas stworzył, żebyśmy nie żyli jak w klatce, ale żebyśmy dobrze żyli. To jest prawdziwa historia. Bóg dał mi szansę. I chwała Jezusowi za to – dzielił się z młodymi.

Artaszes „ARCI” Saroyan jest raperem o charakterystycznym, mocno zachrypniętym głosie. Od 17 lat mieszka w Polsce . Swoją artystyczną przygodę rozpoczął w 2001, kiedy doświadczył radykalnej przemiany życia. Od tego momentu Arci stara się poprzez swoją muzykę oddawać chwałę tylko Bogu. Jego muzyka to połączenie dobrego, rdzennego hip-hopu z melodyjnym reggae. Jak przyznaje muzyk, jego inspiracją jest osoba Jezusa Chrystusa. Aktualnie Arci pracuje nad swoją trzecią płytą, która nosić będzie tytuł „Mam powód”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..