Nowy numer 15/2024 Archiwum

Ku czci św. Cecylii przejdź do galerii

- Piękny śpiew i muzyka wymagają codziennej, żmudnej pracy. Doroczny koncert, który odbywa się w Przejazdowie jest okazją, by docenić tę pracę i stworzyć okazję do radosnego spotkania - mówi ks. Przemysław Kalicki, który od lat posługuje wspólnocie skupionej wokół filialnej kaplicy pw. Bożego Narodzenia.

Doroczny, dziewiąty już koncert, zgromadził 23 listopada w Przejazdowie około 300 osób. Swoje utwory zaprezentowały zespoły i chóry z terenu dekanatów Gdańsk Dolne Miasto oraz Żuławy Steblewskie. Gościem specjalnym wydarzenia był gdański chór Gospel.

Na scenie wystąpił Chór Kameralny ʺAd Hocʺ z Sopotu oraz zespoły: ʺAdam i Jego Żebraʺ, ʺBetlejemʺ, ʺŻuławskie Słowikiʺ, ʺSyldorianieʺ i ʺBielanki Rokitnickieʺ. Zaprezentowały się także schole z Sobieszewa, Trutowych i Świbna.

Niewielka kaplica Bożego Narodzenia już przed dwoma laty nie mogła pomieścić uczestników spotkania. Od roku więc koncerty odbywają się w specjalnie na tę okazję przygotowywanym, ogrzewanym namiocie. Występom sprzyja scena wyposażona w profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie. Koncert zakończyła wspólna agapa.

- Nasze spotkanie to nie tylko śpiew. Jest także okazją do wspólnej modlitwy - podkreśla ks. Kalicki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy